czwartek, 28 maja 2015

CO MUSI ZAWIERAĆ BLOG, ABYM GO CZYTAŁA?Cześć! Chwilkę mnie nie było ale było to spowodowane wycieczką i tym, że musiałam się do niej dobrze przygotować. Teraz już jestem w Polsce i zbliża się koniec roku szkolnego, więc trzeba popracować nad ocenami.
Dzisiejszy temat przedstawi Wam moje wyznaczniki dobrego bloga. Jestem już chwile w blogosferze, bo to nie jest mój pierwszy blog, to mogę coś na ten temat powiedzieć.

*TEKST*
Jak dla mnie tekst w poście jest rzeczą najważniejszą. Nie lubię, gdy jest wiele emotikonek, błędów ortograficznych i stylistycznych. Nie podobają mi się też bezsensowe zdania, tak naprawdę o niczym. Ja staram się pisać dobrze ale wiadomo nawet najlepszym się zdarza.

*DESIGN*
Nie oczekuje wyglądu z marzeń, ale wykorzystanie kilku kodów i własnych sił popłaca. Najlepiej mieć oryginalny, schludny design lecz taki, który nam się podoba. Przejrzyste blogi zapadają nam w pamięci dlatego warto!

*ZDJĘCIA*
Fajnie jest pooglądać różne zdjęcia, szczególnie te które nie są sztuczne. Zależy to też od tematyki bloga, jak i od samego autora. Interesuję się fotografią, więc zależy mi na dobrej jakości,a nie na ilości.

*RÓŻNORODNOŚĆ*
Tematy powinny być różne. Nie ograniczające się do kilku powtarzających się pomysłów. Dbajmy o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

*BRAK WERYFIKACJI OBRAZKOWEJ*
Jest to mały element lecz denerwuje człowieka. Taka rada: jak masz włączoną to prędko wyłącz to dziadostwo. 

*BĄDŹ PRAWDZIWA*
Nie znoszę czytać postów czy oglądać zdjęć, które są sztuczne. Oh, a jak widzę takie to mam ochotę napisać jak bardzo to jest złe. Pisz o tym co Ciebie interesuje i nie na siłę! To głównie Tobie powinno się podobać!

*BEZ MUZYKI*
Kiedy mamy otworzone kilka kart i nagle leci kilka piosenek to szukasz i szukasz, która to karta. Teraz co prawda coraz mniej blogów posiada muzykę ale można o tym wspomnieć.

*SYSTEMATYCZNOŚĆ ALE BEZ PRZESADY*
Tu sprawa nie jest taka prosta. Uważam, że nie warto dodawać postów w wyznaczone dni, bo piszemy czasami z przymusu lub wymyślamy bezsensowny temat. W tej kwestii niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić.

***
To raczej wszystko co chciałam napisać w tym poście. Znalazłoby się jeszcze kilka elementów lecz te wymienione uważam za ważniejsze.
***
Jakie są Wasze wyznaczniki "dobrego bloga"?

czwartek, 14 maja 2015

HEJ
Hej! Przygotowywałam się do tego postu bardzo długo i w końcu nadszedł czas, by go napisać. Jak widać jest to moja pierwszy wpis lecz nie pierwszy w życiu, gdyż jakiś czas temu prowadziłam innego bloga.
Myślę, że kiedy napiszę post o faktach o mnie, ale teraz zdradzę wam tylko 5 przypadkowych:


  1. Urodziałam się w maju 2001 roku.
  2. Mam alergie na bardzo dużo rzeczy.
  3. Nie znoszę fałszywych, kłamliwych, oraz chamskich ludzi.
  4. Nie mam wielu przyjaciół.
  5. Bardzo lubię podróżować.
Chciałabym przedstawić Wam moje blogowe plany na najbiższy miesiąc, więc oto one:
~Za parę dni jadę na wycieczkę do Włoch i do innych krajów. Więc z tego co zaplanowałam przedstawię tu krótką serie #ITALY, w której pokażę różne zdjęcia, opisy oraz przeżycia.
~Bardzo lubię co miesięczne podsumowania i dlatego powstaną ULUBIEŃCY MIESIĄCA.
~Będzie też wiele indywidualnych tematów, a przekonacie się już za niedługo.