piątek, 5 czerwca 2015

ITALY #1

Zdjęcia w tym poście zostały wykonane telefonem


Avicii - Waiting For Love


Hej wszystkim! Dziś przychodzę z postem o mojej wycieczce do Włoch. Opiszę w wielkim skrócie co tam robiłam. Na wstępie powiem, że moja podróż trwała 8 dni. Sama wycieczka była organizowana przez biuro podróży, a uczestnikami byli uczniowie z mojej szkoły. Ten post jest podzielony na 2 części, więc w każdym z nich opiszę po 4 dni.

DZIEŃ 1 Wyjechaliśmy spod szkoły z godzinnym opóźnieniem i kierowaliśmy się w kierunku Austrii. Przyjechaliśmy do Wiednia i tam zwiedzaliśmy Ring [objazdowo autokarem] (Opera, Hofburg, Parlament, Uniwersytet, Ratusz, Kościół Wotywny). Następnie był spacer po Starówce miasta (Katedra Św.Szczepana, Plac Graben, dziedziniec Hofburga - zimowa rezydencja Habsburgów. Był i czas wolny, ja spotkałam się z ciocią, która tam mieszka. Ostatni w tym dniu był przejazd nocny w kierunku Włoch [przez Czechy].DZIEŃ 2 Przyjazd do Wenecji był w godzinach rannych. Był rejs stateczkiem wycieczkowym do Placu Św.Marka. Po spacerze miejskim (Plac i Bazylika Św.Marka, Most Westchnień, Most Rialto, czas wolny) pojechaliśmy dalej. Hotel w Rimini (nad morzem Adriatyckim z świetnym widokiem) i czas na plażowanie. 

DZIEŃ 3 Moim zdaniem jeden z lepszych dni. Zabawa w największym włoskim parku rozrywki: Mirabilandia. Byłam tam na wielu ekstremalnych atrakcjach typu Katun, Niagara ♥DZIEŃ 4 Ten dzień z dojazdem poświęciliśmy na Monte Cassino (cmentarz oraz klasztor). Wieczorkiem przybyliśmy do wspaniałego hotelu nad morzem Tyrreńskim.Więc pierwsze 4 dni mojego wyjazdu zostały opisane, oczekujcie kolejny za niedługo. Myślę, że spodobał Wam się post z dużą ilością zdjęć :)

A czy Wy mieliście już jakąś szkolną wycieczkę?